Produkte > CHEMI-CON > ERWL451LGN842MFK0M
ERWL451LGN842MFK0M Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 8400UF 20% 450V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.504" Dia (89.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.240" (31.50mm)
Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 7.480" (190.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 8400 µF
Voltage - Rated: 450 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERWL451LGN842MFK0M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 8400UF 20% 450V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.504" Dia (89.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.240" (31.50mm), Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 7.480" (190.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 8400 µF, Voltage - Rated: 450 V.
Weitere Produktangebote ERWL451LGN842MFK0M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERWL451LGN842MFK0M Hersteller : United Chemi-Con al-rwllg-e-140701-515464.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 8400uF 450 Volt