Produkte > CHEMI-CON > ERWY451LGC182MDD0U
ERWY451LGC182MDD0U
ERWY451LGC182MDD0U Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 450V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.126" (28.60mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.276" (134.00mm)
Capacitance: 1.8 mF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 10.9 A @ 300 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 14.497 A @ 3 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERWY451LGC182MDD0U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 450V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.126" (28.60mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.276" (134.00mm), Capacitance: 1.8 mF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 10.9 A @ 300 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 14.497 A @ 3 kHz.