ERZ-VGAD680 Panasonic Electronic Components
AWA0000C1.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: VARISTOR 68V 1KA DISC 10MM
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Disc 10mm
Mounting Type: Through Hole
Current - Surge: 1 kA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Energy: 9.8J
Grade: Automotive
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 75 V
Varistor Voltage (Min): 61 V
Varistor Voltage (Typ): 68 V
Maximum AC Volts: 40 V
Maximum DC Volts: 56 V
Capacitance @ Frequency: 2800 pF @ 1 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERZ-VGAD680 Panasonic Electronic Components
Description: VARISTOR 68V 1KA DISC 10MM, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Disc 10mm, Mounting Type: Through Hole, Current - Surge: 1 kA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Energy: 9.8J, Grade: Automotive, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 75 V, Varistor Voltage (Min): 61 V, Varistor Voltage (Typ): 68 V, Maximum AC Volts: 40 V, Maximum DC Volts: 56 V, Capacitance @ Frequency: 2800 pF @ 1 kHz, Qualification: AEC-Q200.