ERZ-VGAD821 Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: VARISTOR 820V 3.5KA DISC 10MM
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Disc 10mm
Mounting Type: Through Hole
Current - Surge: 3.5 kA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Energy: 110J
Grade: Automotive
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 902 V
Varistor Voltage (Min): 738 V
Varistor Voltage (Typ): 820 V
Maximum AC Volts: 510 V
Maximum DC Volts: 670 V
Capacitance @ Frequency: 140 pF @ 1 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERZ-VGAD821 Panasonic Electronic Components
Description: VARISTOR 820V 3.5KA DISC 10MM, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Disc 10mm, Mounting Type: Through Hole, Current - Surge: 3.5 kA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Energy: 110J, Grade: Automotive, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 902 V, Varistor Voltage (Min): 738 V, Varistor Voltage (Typ): 820 V, Maximum AC Volts: 510 V, Maximum DC Volts: 670 V, Capacitance @ Frequency: 140 pF @ 1 kHz, Qualification: AEC-Q200.