Produkte > KNOWLES NOVACAP > ES2211N470K502NTM
ES2211N470K502NTM
ES2211N470K502NTM Knowles Novacap
Certified_Safety_Caps_Nov2018.pdf
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAP CER 47PF 250VAC C0G/NP0 2211
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 250VAC
Package / Case: 2211 (5728 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.220" L x 0.110" W (5.58mm x 2.79mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Safety
Ratings: X1, Y2
Thickness (Max): 0.110" (2.79mm)
Capacitance: 47 pF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ES2211N470K502NTM Knowles Novacap
Description: CAP CER 47PF 250VAC C0G/NP0 2211, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 250VAC, Package / Case: 2211 (5728 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.220" L x 0.110" W (5.58mm x 2.79mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Safety, Ratings: X1, Y2, Thickness (Max): 0.110" (2.79mm), Capacitance: 47 pF.