ESDSLC24VLB
ESDSLC24VLB Yangjie Technology
Hersteller: Yangjie Technology
Description: TVS - Diodes DFN1006-2L 24V Bi
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1006 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ)
Applications: General Purpose
Capacitance @ Frequency: 0.3pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.5A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 24V (Max)
Supplier Device Package: DFN1006-2
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 26.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 53V
Power - Peak Pulse: 80W
Power Line Protection: No
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESDSLC24VLB Yangjie Technology
Description: TVS - Diodes DFN1006-2L 24V Bi, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1006 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ), Applications: General Purpose, Capacitance @ Frequency: 0.3pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 1.5A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 24V (Max), Supplier Device Package: DFN1006-2, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 26.5V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 53V, Power - Peak Pulse: 80W, Power Line Protection: No, Part Status: Active.