Produkte > ERP > ESM040W-0700-56
ESM040W-0700-56
ESM040W-0700-56 ERP
ESM-Series-1-pager-1150064.pdf
Hersteller: ERP
LED Power Supplies 120-277 Vac, 87% eff., Rectangular Metal Case, Forward/Reverse Phase & 0-10V dimming, 1-100% dim range, 39.2 W max, 700 mA Iout, 56 V max Vout
auf Bestellung 16 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESM040W-0700-56 ERP
Description: LED DRIVER CC AC/DC 40-56V 700MA, Features: OCP, OTP, SCP, Packaging: Box, Size / Dimension: 4.20" L x 2.37" W x 0.99" H (106.7mm x 60.3mm x 25.2mm), Voltage - Output: 40 ~ 56V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -30°C ~ 90°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 277VAC, Approval Agency: cUL, UL, cRUcs, FC, CE, CB, Ratings: IP64, IP20, NEMA 410, Efficiency: 87%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 700mA, Dimming: ELV, Triac, Voltage - Input (Min): 120VAC, Power (Watts): 39 W, Number of Outputs: 1, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote ESM040W-0700-56
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESM040W-0700-56 Hersteller : ERP Power, LLC ESM-Series-1-pager.pdf Description: LED DRIVER CC AC/DC 40-56V 700MA
Features: OCP, OTP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 4.20" L x 2.37" W x 0.99" H (106.7mm x 60.3mm x 25.2mm)
Voltage - Output: 40 ~ 56V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -30°C ~ 90°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 277VAC
Approval Agency: cUL, UL, cRUcs, FC, CE, CB
Ratings: IP64, IP20, NEMA 410
Efficiency: 87%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 700mA
Dimming: ELV, Triac
Voltage - Input (Min): 120VAC
Power (Watts): 39 W