Produkte > ASTRODYNE TDI > ESMC-1503
ESMC-1503
ESMC-1503 Astrodyne TDI
EMA15.pdf
Hersteller: Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER 15V 15W
Power (Watts): 15W
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 3.96" L x 2.16" W x 0.95" H (100.6mm x 54.9mm x 24.1mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, UL
Efficiency: 76%
Voltage - Output 1: 15V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 5.656 kV
Standard Number: 60601-1; 60950-1
Current - Output 1: 1 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMC-1503 Astrodyne TDI
Description: AC/DC CONVERTER 15V 15W, Power (Watts): 15W, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 3.96" L x 2.16" W x 0.95" H (100.6mm x 54.9mm x 24.1mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: 0°C ~ 40°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, cURus, UL, Efficiency: 76%, Voltage - Output 1: 15V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 5.656 kV, Standard Number: 60601-1; 60950-1, Current - Output 1: 1 A.