Produkte > CHEMI-CON > ESMG160ELL682MLN3S
ESMG160ELL682MLN3S
ESMG160ELL682MLN3S Chemi-Con
SMGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 16V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm)
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.52 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.7216 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMG160ELL682MLN3S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 16V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.299" (33.00mm), Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.52 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.7216 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESMG160ELL682MLN3S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMG160ELL682MLN3S ESMG160ELL682MLN3S Hersteller : United Chemi-Con SMGLL_e-2509038.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6800uF 16volts 20%