Produkte > CHEMI-CON > ESMG161ELL330MJ20S
ESMG161ELL330MJ20S
ESMG161ELL330MJ20S Chemi-Con
SMGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 205 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 369 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMG161ELL330MJ20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 33 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 205 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 369 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESMG161ELL330MJ20S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMG161ELL330MJ20S ESMG161ELL330MJ20S Hersteller : United Chemi-Con al-smg-e-080829-515339.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 33uF 160volts 20%