Produkte > UNITED CHEMI-CON > ESMG161ELL3R3MF11D
ESMG161ELL3R3MF11D
ESMG161ELL3R3MF11D United Chemi-Con
SMGLL-e.PDF
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3.3UF 20% 160V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 3.3 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 40 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 100 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMG161ELL3R3MF11D United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3.3UF 20% 160V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 3.3 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 40 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 100 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESMG161ELL3R3MF11D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMG161ELL3R3MF11D ESMG161ELL3R3MF11D Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-516303.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 3.3uF 160 Volt