Produkte > CHEMI-CON > ESMG351ELLR47MF11D
ESMG351ELLR47MF11D
ESMG351ELLR47MF11D Chemi-Con
SMGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 0.47UF 20% 350V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 0.47 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 15 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 37.5 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMG351ELLR47MF11D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 0.47UF 20% 350V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 0.47 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 15 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 37.5 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESMG351ELLR47MF11D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMG351ELLR47MF11D ESMG351ELLR47MF11D Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-516303.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 0.47uF 350 Volt