Produkte > UNITED CHEMI-CON > ESMG500ELL272MN30S
ESMG500ELL272MN30S
ESMG500ELL272MN30S United Chemi-Con
United-Chemi-Con-516303.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2700uF 50 Volt
auf Bestellung 421 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMG500ELL272MN30S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 50V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.787" Dia (20.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Capacitance: 2700 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.15 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.322 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESMG500ELL272MN30S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMG500ELL272MN30S ESMG500ELL272MN30S Hersteller : Chemi-Con SMG%20Series_Rev_K.pdf Description: CAP ALUM 2700UF 20% 50V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.787" Dia (20.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Capacitance: 2700 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.15 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.322 A @ 100 kHz