Produkte > UNITED CHEMI-CON > ESMG500ELL2R2ME11D
ESMG500ELL2R2ME11D
ESMG500ELL2R2ME11D United Chemi-Con
SMGLL-e.PDF
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2.2 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 28 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 70 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1649 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 23
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMG500ELL2R2ME11D United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 2.2 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 28 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 70 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMG500ELL2R2ME11D ESMG500ELL2R2ME11D Hersteller : United Chemi-Con SMGLL_e-2509038.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2.2uF 50volts 20%