Produkte > CHEMI-CON > ESMG500ELL331MJ16S
ESMG500ELL331MJ16S
ESMG500ELL331MJ16S Chemi-Con
SMGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 585 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 877.5 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1957 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMG500ELL331MJ16S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 585 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 877.5 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMG500ELL331MJ16S ESMG500ELL331MJ16S Hersteller : United Chemi-Con SMGLL_e-2509038.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 330uF 50volts 20%