Produkte > UNITED CHEMI-CON > ESMH101VSN182MQ35T
ESMH101VSN182MQ35T
ESMH101VSN182MQ35T United Chemi-Con
48990562506224c250b19-606065.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 1800uF 100 Volt
auf Bestellung 269 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMH101VSN182MQ35T United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 100V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 138mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.378" (35.00mm), Capacitance: 1800 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.75 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.3 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESMH101VSN182MQ35T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMH101VSN182MQ35T ESMH101VSN182MQ35T Hersteller : Chemi-Con SMH_Series%20_Mar07.pdf Description: CAP ALUM 1800UF 20% 100V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 138mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.378" (35.00mm)
Capacitance: 1800 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.75 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.3 A @ 100 kHz