Produkte > CHEMI-CON > ESMH101VSN272MQ45T
ESMH101VSN272MQ45T
ESMH101VSN272MQ45T Chemi-Con
SMH_Series%20_Mar07.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 100V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 92mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm)
Capacitance: 2700 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.57 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.284 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMH101VSN272MQ45T Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 100V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 92mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm), Capacitance: 2700 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.57 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.284 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESMH101VSN272MQ45T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMH101VSN272MQ45T ESMH101VSN272MQ45T Hersteller : United Chemi-Con 48990562506224c250b19-606065.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 2700uF 100 Volt