Produkte > CHEMI-CON > ESMH160VSN223MQ40T
ESMH160VSN223MQ40T
ESMH160VSN223MQ40T Chemi-Con
SMH_Series%20_Mar07.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 22000UF 20% 16V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 30mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm)
Capacitance: 22000 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.26 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.6008 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMH160VSN223MQ40T Chemi-Con
Description: CAP ALUM 22000UF 20% 16V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 30mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm), Capacitance: 22000 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.26 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.6008 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESMH160VSN223MQ40T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMH160VSN223MQ40T ESMH160VSN223MQ40T Hersteller : Chemi-Con SMHN_e-2509092.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 22000uF 16 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
ESMH160VSN223MQ40T ESMH160VSN223MQ40T Hersteller : United Chemi-Con SMHN_e-2509092.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 22000uF 16 Volt