Produkte > UNITED CHEMI-CON > ESMH161VQT682MB80U
ESMH161VQT682MB80U United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 160V RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - 5 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.984" (25.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 37mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 9.14 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 13.71 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMH161VQT682MB80U United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 160V RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - 5 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.984" (25.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 37mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 9.14 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 13.71 A @ 100 kHz.