Produkte > UNITED CHEMI-CON > ESMH161VRT472MB63T
ESMH161VRT472MB63T
ESMH161VRT472MB63T United Chemi-Con
48990562506224c250b19-606065.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 4700uF 160 Volt
auf Bestellung 107 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMH161VRT472MB63T United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 160V RAD, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - 5 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.866" (22.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 53mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm), Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.98 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 10.47 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESMH161VRT472MB63T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMH161VRT472MB63T Hersteller : Chemi-Con SMH_Series _Mar07.pdf Description: CAP ALUM 4700UF 20% 160V RAD
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - 5 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.866" (22.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 53mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm)
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.98 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 10.47 A @ 100 kHz