Produkte > CHEMI-CON > ESMH181VQT562MB80U
ESMH181VQT562MB80U Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 180V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - 5 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.984" (25.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 44mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm)
Capacitance: 5600 µF
Voltage - Rated: 180 V
Ripple Current @ Low Frequency: 9.27 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 13.905 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMH181VQT562MB80U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 180V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - 5 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.984" (25.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 44mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm), Capacitance: 5600 µF, Voltage - Rated: 180 V, Ripple Current @ Low Frequency: 9.27 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 13.905 A @ 100 kHz.