Produkte > CHEMI-CON > ESMH250VSN333MA45T
ESMH250VSN333MA45T
ESMH250VSN333MA45T Chemi-Con
SMH_Series _Mar07.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 33000UF 20% 25V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm)
Capacitance: 33000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.75 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.29 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMH250VSN333MA45T Chemi-Con
Description: CAP ALUM 33000UF 20% 25V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm), Capacitance: 33000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.75 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.29 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESMH250VSN333MA45T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMH250VSN333MA45T ESMH250VSN333MA45T Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-526393.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 33000uF 25 Volt