Produkte > UNITED CHEMI-CON > ESMH250VSN682MQ25T
ESMH250VSN682MQ25T
ESMH250VSN682MQ25T United Chemi-Con
United-Chemi-Con-526393.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 6800UF 25volt Snap-in
auf Bestellung 70 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMH250VSN682MQ25T United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 25V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 73mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm), Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.56 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.7648 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESMH250VSN682MQ25T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMH250VSN682MQ25T ESMH250VSN682MQ25T Hersteller : Chemi-Con SMH_Series%20_Mar07.pdf Description: CAP ALUM 6800UF 20% 25V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 73mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm)
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.56 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.7648 A @ 100 kHz