Produkte > CHEMI-CON > ESMH401VEN661QR55T
ESMH401VEN661QR55T
ESMH401VEN661QR55T Chemi-Con
SMH_Series _Mar07.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 660UF 400V SNAP
Tolerance: -10%, +30%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm)
Capacitance: 660 µF
Voltage - Rated: 400 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMH401VEN661QR55T Chemi-Con
Description: CAP ALUM 660UF 400V SNAP, Tolerance: -10%, +30%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm), Capacitance: 660 µF, Voltage - Rated: 400 V.
Weitere Produktangebote ESMH401VEN661QR55T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMH401VEN661QR55T ESMH401VEN661QR55T Hersteller : United Chemi-Con 48990562506224c250b19-606065.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 660uF 400 Volt