Produkte > UNITED CHEMI-CON > ESMH401VRD102MA80T
ESMH401VRD102MA80T United Chemi-Con
SMH_Series%20_Mar07.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 400V RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - 4 Lead
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 400 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMH401VRD102MA80T United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 400V RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - 4 Lead, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 400 V.
Weitere Produktangebote ESMH401VRD102MA80T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMH401VRD102MA80T ESMH401VRD102MA80T Hersteller : United Chemi-Con 48990562506224c250b19-606065.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 250volts 1000 uF