Produkte > UNITED CHEMI-CON > ESMH451VQT122MB80T
ESMH451VQT122MB80T United Chemi-Con
SMH_Series%20_Mar07.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 450V RAD
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - 5 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.984" (25.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 207mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.96 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.0928 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMH451VQT122MB80T United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 450V RAD, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - 5 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.984" (25.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 207mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.96 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.0928 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESMH451VQT122MB80T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMH451VQT122MB80T ESMH451VQT122MB80T Hersteller : Chemi-Con SMHN_e-2509092.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1200uF 450 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
ESMH451VQT122MB80T ESMH451VQT122MB80T Hersteller : United Chemi-Con SMHN_e-2509092.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1200uF 450 Volt