Produkte > UNITED CHEMI-CON > ESMH500VRD153MA45U
ESMH500VRD153MA45U
ESMH500VRD153MA45U United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 50V RAD
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - 4 Lead
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 22mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 15000 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.44 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.9552 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMH500VRD153MA45U United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 50V RAD, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - 4 Lead, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 22mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 15000 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.44 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.9552 A @ 100 kHz.