Produkte > CHEMI-CON > ESMH630VRT183MB50U
ESMH630VRT183MB50U Chemi-Con
SMHN_e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In
auf Bestellung 46 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMH630VRT183MB50U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 18000UF 20% 63V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - 5 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.866" (22.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 18000 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.39 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 8.868 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 30 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ESMH630VRT183MB50U Hersteller : Chemi-Con Description: CAP ALUM 18000UF 20% 63V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - 5 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.866" (22.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 18000 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.39 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 8.868 A @ 100 kHz