Produkte > UNITED CHEMI-CON > ESMH630VSN682MR40T
ESMH630VSN682MR40T
ESMH630VSN682MR40T United Chemi-Con
48990562506224c250b19-606065.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 6800uF 63 Volt
auf Bestellung 60 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMH630VSN682MR40T United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 63V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 37mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm), Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.27 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.124 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESMH630VSN682MR40T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMH630VSN682MR40T ESMH630VSN682MR40T Hersteller : Chemi-Con SMH_Series _Mar07.pdf Description: CAP ALUM 6800UF 20% 63V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 37mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm)
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.27 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.124 A @ 100 kHz