Produkte > UNITED CHEMI-CON > ESMH800VND472MA30T
ESMH800VND472MA30T United Chemi-Con
SMH_Series%20_Mar07.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 80V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 53mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.09 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.908 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMH800VND472MA30T United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 80V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 53mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.09 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.908 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESMH800VND472MA30T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMH800VND472MA30T ESMH800VND472MA30T Hersteller : Chemi-Con SMHN_e-2509092.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 4700uF 80 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
ESMH800VND472MA30T ESMH800VND472MA30T Hersteller : United Chemi-Con SMHN_e-2509092.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 4700uF 80 Volt