Produkte > CHEMI-CON > ESMH800VNN122MP25T
ESMH800VNN122MP25T
ESMH800VNN122MP25T Chemi-Con
SMH_Series%20_Mar07.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 80V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 207mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.69 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.028 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMH800VNN122MP25T Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 80V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 207mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.69 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.028 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESMH800VNN122MP25T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMH800VNN122MP25T ESMH800VNN122MP25T Hersteller : United Chemi-Con 48990562506224c250b19-606065.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1200uF 80 Volt