Produkte > UNITED CHEMI-CON > ESMH800VNN123MA63T
ESMH800VNN123MA63T
ESMH800VNN123MA63T United Chemi-Con
48990562506224c250b19-606065.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 12000uF 80 Volt
auf Bestellung 406 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMH800VNN123MA63T United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 12000UF 20% 80V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 21mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 12000 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.9 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 8.28 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESMH800VNN123MA63T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMH800VNN123MA63T ESMH800VNN123MA63T Hersteller : Chemi-Con SMH_Series%20_Mar07.pdf Description: CAP ALUM 12000UF 20% 80V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 21mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 12000 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.9 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 8.28 A @ 100 kHz