Produkte > UNITED CHEMI-CON > ESMH800VQT153MB63T
ESMH800VQT153MB63T
ESMH800VQT153MB63T United Chemi-Con
48990562506224c250b19-606065.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 15000uF 80 Volt
auf Bestellung 26 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMH800VQT153MB63T United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 80V RAD, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - 5 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.984" (25.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 17mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 15000 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 8.82 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 10.584 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESMH800VQT153MB63T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMH800VQT153MB63T Hersteller : Chemi-Con SMH_Series%20_Mar07.pdf Description: CAP ALUM 15000UF 20% 80V RAD
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - 5 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.984" (25.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 17mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 15000 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 8.82 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 10.584 A @ 100 kHz