Produkte > UNITED CHEMI-CON > ESMH800VRD123MA63S
ESMH800VRD123MA63S United Chemi-Con
SMH_Series%20_Mar07.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 12000UF 20% 80V RAD
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - 4 Lead
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 21mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 12000 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.9 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 8.28 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMH800VRD123MA63S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 12000UF 20% 80V RAD, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - 4 Lead, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 21mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 12000 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.9 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 8.28 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESMH800VRD123MA63S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMH800VRD123MA63S ESMH800VRD123MA63S Hersteller : Chemi-Con SMHN_e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 12000uF 80 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
ESMH800VRD123MA63S ESMH800VRD123MA63S Hersteller : United Chemi-Con SMHN_e-2509092.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 12000uF 80 Volt