Produkte > CHEMI-CON > ESMH800VSN103MA50U
ESMH800VSN103MA50U
ESMH800VSN103MA50U Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 80V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.63 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.956 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMH800VSN103MA50U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 80V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.63 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.956 A @ 100 kHz.