Produkte > CHEMI-CON > ESMH800VSN153MA80S
ESMH800VSN153MA80S
ESMH800VSN153MA80S Chemi-Con
SMH_Series%20_Mar07.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 80V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 17mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 15000 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 9.04 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 10.848 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMH800VSN153MA80S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 80V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 17mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.228" (82.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 15000 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 9.04 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 10.848 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESMH800VSN153MA80S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMH800VSN153MA80S ESMH800VSN153MA80S Hersteller : Chemi-Con SMHN_e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 15000uF 80 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
ESMH800VSN153MA80S ESMH800VSN153MA80S Hersteller : United Chemi-Con SMHN_e-2509092.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 15000uF 80 Volt