Produkte > UNITED CHEMI-CON > ESMM161VND472MA63T
ESMM161VND472MA63T
ESMM161VND472MA63T United Chemi-Con
united_chemi-con_06162017_SMM_UCC-1210863.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 4700UF 160V
auf Bestellung 314 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMM161VND472MA63T United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 160V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm), Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 160 V.
Weitere Produktangebote ESMM161VND472MA63T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMM161VND472MA63T Hersteller : Chemi-Con SMM.pdf Description: CAP ALUM 4700UF 20% 160V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm)
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 160 V