Produkte > CHEMI-CON > ESMM201VSN102MQ40S
ESMM201VSN102MQ40S
ESMM201VSN102MQ40S Chemi-Con
SMM.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 249mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.28 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.92 A @ 100 kHz
auf Bestellung 83 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMM201VSN102MQ40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 249mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.28 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.92 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESMM201VSN102MQ40S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMM201VSN102MQ40S ESMM201VSN102MQ40S Hersteller : United Chemi-Con SMMN_e-2509095.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 200 Volt