Produkte > CHEMI-CON > ESMM351VSN102MA50S
ESMM351VSN102MA50S
ESMM351VSN102MA50S Chemi-Con
SMMN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 350V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 249mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.148 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMM351VSN102MA50S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 350V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 249mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.6 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.148 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESMM351VSN102MA50S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMM351VSN102MA50S ESMM351VSN102MA50S Hersteller : Chemi-Con SMMN-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 350 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
ESMM351VSN102MA50S ESMM351VSN102MA50S Hersteller : United Chemi-Con SMMN_e-2509095.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 350 Volt