Produkte > UNITED CHEMI-CON > ESMQ161ELL331MMP1S
ESMQ161ELL331MMP1S United Chemi-Con
SMQLL-e.PDF
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 160V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 995 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.4925 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMQ161ELL331MMP1S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 160V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 995 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.4925 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESMQ161ELL331MMP1S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMQ161ELL331MMP1S ESMQ161ELL331MMP1S Hersteller : United Chemi-Con 4052248214d9b1bfbde776-1128534.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 160Volts 330uF 18X35