Produkte > CHEMI-CON > ESMQ161ELL471MM40S
ESMQ161ELL471MM40S Chemi-Con
SMQLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 160V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.8 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMQ161ELL471MM40S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 160V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.634" (41.50mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.2 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.8 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESMQ161ELL471MM40S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMQ161ELL471MM40S ESMQ161ELL471MM40S Hersteller : United Chemi-Con SMQN_e-2509130.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 160Volts 470uF 18X40