Produkte > UNITED CHEMI-CON > ESMQ161VSN222MR40S
ESMQ161VSN222MR40S
ESMQ161VSN222MR40S United Chemi-Con
SMQN_e-2509130.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 2200uF 160 Volt
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMQ161VSN222MR40S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 160V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm), Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.78 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.17 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMQ161VSN222MR40S ESMQ161VSN222MR40S Hersteller : Chemi-Con SMQN-e.PDF Description: CAP ALUM 2200UF 20% 160V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.78 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.17 A @ 50 kHz
auf Bestellung 1610 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ESMQ161VSN222MR40S ESMQ161VSN222MR40S Hersteller : Chemi-Con SMQN-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 2200uF 160 Volt