Produkte > UNITED CHEMI-CON > ESMQ161VSN272MR45S
ESMQ161VSN272MR45S
ESMQ161VSN272MR45S United Chemi-Con
SMQN_e-2509130.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 2700uF 160 Volts 20%
auf Bestellung 591 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMQ161VSN272MR45S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 160V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 2700 µF, Voltage - Rated: 160 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMQ161VSN272MR45S ESMQ161VSN272MR45S Hersteller : Chemi-Con SMQN-e.PDF Description: CAP ALUM 2700UF 20% 160V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2700 µF
Voltage - Rated: 160 V