Produkte > CHEMI-CON > ESMQ161VSN561MP25S
ESMQ161VSN561MP25S
ESMQ161VSN561MP25S Chemi-Con
SMQN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 560UF 20% 160V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.25 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.375 A @ 50 kHz
auf Bestellung 246 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMQ161VSN561MP25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 560UF 20% 160V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.25 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.375 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote ESMQ161VSN561MP25S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMQ161VSN561MP25S ESMQ161VSN561MP25S Hersteller : United Chemi-Con unitedchemicon_ESMQ351VSN561MR40S-United-Chemi-Con-1210774.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 560uF 160 Volt