Produkte > CHEMI-CON > ESMQ201VRD272MA50S
ESMQ201VRD272MA50S Chemi-Con
SMQN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 200V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2700 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.45 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 8.175 A @ 100 kHz
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMQ201VRD272MA50S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 200V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 2700 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.45 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 8.175 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESMQ201VRD272MA50S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMQ201VRD272MA50S ESMQ201VRD272MA50S Hersteller : United Chemi-Con -516317.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 2700UF 200V