Produkte > CHEMI-CON > ESMQ201VSN152MR35S
ESMQ201VSN152MR35S
ESMQ201VSN152MR35S Chemi-Con
SMQN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1500uF 200 Volts 20%
auf Bestellung 3 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMQ201VSN152MR35S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.87 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.805 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMQ201VSN152MR35S ESMQ201VSN152MR35S Hersteller : Chemi-Con SMQN-e.PDF Description: CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.87 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.805 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1001 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ESMQ201VSN152MR35S ESMQ201VSN152MR35S Hersteller : United Chemi-Con unitedchemicon_ESMQ351VSN561MR40S-United-Chemi-Con-1210774.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1500uF 200 Volts 20%