Produkte > CHEMI-CON > ESMQ201VSN182MR45S
ESMQ201VSN182MR45S
ESMQ201VSN182MR45S Chemi-Con
SMQN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1800 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.32 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.48 A @ 50 kHz
auf Bestellung 11 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMQ201VSN182MR45S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1800 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.32 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.48 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote ESMQ201VSN182MR45S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMQ201VSN182MR45S ESMQ201VSN182MR45S Hersteller : United Chemi-Con unitedchemicon_ESMQ351VSN561MR40S-United-Chemi-Con-1210774.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1800uF 200 Volt