Produkte > UNITED CHEMI-CON > ESMQ251VSN391MQ25S
ESMQ251VSN391MQ25S
ESMQ251VSN391MQ25S United Chemi-Con
United-Chemi-Con-552877.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 390uF 250 Volts 20%
auf Bestellung 79 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMQ251VSN391MQ25S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.91 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.865 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote ESMQ251VSN391MQ25S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMQ251VSN391MQ25S ESMQ251VSN391MQ25S Hersteller : Chemi-Con SMQN-e.PDF Description: CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.91 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.865 A @ 50 kHz