Produkte > UNITED CHEMI-CON > ESMQ251VSN561MR25S
ESMQ251VSN561MR25S
ESMQ251VSN561MR25S United Chemi-Con
SMQN_e-2509130.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 560uF 250 Volt
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMQ251VSN561MR25S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.25 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.375 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMQ251VSN561MR25S ESMQ251VSN561MR25S Hersteller : Chemi-Con SMQN-e.PDF Description: CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.25 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.375 A @ 50 kHz
auf Bestellung 160 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
ESMQ251VSN561MR25S ESMQ251VSN561MR25S Hersteller : Chemi-Con SMQN_e-2509130.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 560uF 250 Volt