Produkte > UNITED CHEMI-CON > ESMQ251VSN821MQ40S
ESMQ251VSN821MQ40S
ESMQ251VSN821MQ40S United Chemi-Con
SMQN-e.PDF
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.77 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.155 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMQ251VSN821MQ40S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.77 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.155 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote ESMQ251VSN821MQ40S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMQ251VSN821MQ40S ESMQ251VSN821MQ40S Hersteller : United Chemi-Con SMQN_e-2509130.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 820uF 250 Volt